ФЕЙК: Якщо ви не носій вірусу, медичну маску варто носити внутрішньою стороною назовні. | VoxUkraine

ФЕЙК: Якщо ви не носій вірусу, медичну маску варто носити внутрішньою стороною назовні.

18 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
3979

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється повідомлення про те, що медичну маску можна одягати будь-якою стороною назовні — як білою, так і кольоровою. «Якщо носієм вірусу є ви, то маску потрібно носити білою стороною до себе. Якщо ж ви не хочете, щоб хтось заразив вас, то маску потрібно носити білою стороною назовні» — саме цю тезу просувають у більшості дописів присвячених фейку.

Це неправда. Незалежно від того, хворі ви чи ні — ефективно носити маску можна тільки кольоровою стороною назовні.

Як стверджує директор Центру співпраці ВООЗ з епідеміології та контролю інфекційних хвороб — Сето Вінг Хонг та гонконзький Центр захисту здоров’я (CHP), маску потрібно одягати кольоровою стороною назовні з декількох причин. 

По-перше, більшість медичних масок є тришаровими: зовнішній шар є вологовідштовхуючим, середній шар слугує бар’єром, а внутрішній шар поглинає вологу. За неправильного носіння — вологопоглинаючим шаром назовні, бар’єр дуже швидко зволожується і тому маска втрачає свої захисні властивості. 

По-друге, зсередини маски вшитий носовий фіксатор, котрий забезпечує краще прилягання до поверхні обличчя. Якщо носити маску іншою стороною, вона не буде щільно прилягати до обличчя, що сприятиме зараженню.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний