ФЕЙК: ЄС у спеціальних центрах підготовки готує українських диверсантів-терористів

ФЕЙК: ЄС у спеціальних центрах підготовки готує українських диверсантів-терористів

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
357

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у ЄС готують диверсантів для скоєння терористичних актів проти мирних жителів Донбасу. Спеціальні центри підготовки розташовані в Чехії. 

Утім, це — фейк. 

Відповідно до законодавства ЄС, терористичні злочини – це дії, які вчиняються з метою серйозного залякування населення, необгрунтованого примусу уряду чи міжнародної організації до скоєння чи утримання від скоєння будь-якої дії, серйозна дестабілізація чи руйнація фундаментальних політичних, конституційних, економічних чи соціальних структур країни чи міжнародної організації.

Боротьба з тероризмом є основним пріоритетом для ЄС. Держави-члени тісно співпрацюють для запобігання терористичним атакам та забезпечення безпеки громадян. Зокрема у березні 2017 року ЄС ухвалив директиву про боротьбу з тероризмом. Директива криміналізує такі дії, як:

  • проходження навчання чи поїздки з терористичною метою;
  • організація чи сприяння такій подорожі;
  • надання чи збирання коштів, пов’язаних з терористичними групами чи діяльністю.

Відповідно, розміщення центрів підготовки до скоєння терористичних актів неможливе на території ЄС. Ймовірним джерелом дезінформації є повідомлення Верховного представника ЄС Жозепа Бореля про можливий запуск програм навчання українських сил на території країн-членів союзу. Верховний представник ЄС додав, що навчання проходитиме у сусідніх країнах, де вже є навчальні місії: «Вони вже тренуються. Дуже багато українських військових проходять навчання у Польщі, Чехії, Великій Британії, Франції. Коли ми поставляємо зброю, вона досить складна… І для того, щоб її використати, потрібне досить серйозне навчання. […] Але ми не збираємося цього робити на території України».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний