ФЕЙК: Європарламент не знайшов доказів спонсорування тероризму з боку росії

ФЕЙК: Європарламент не знайшов доказів спонсорування тероризму з боку росії

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
898

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 12 серпня 2022 року в мережі поширюють інформацію, нібито Європарламент не знайшов доказів того, що росія спонсорує тероризм. 

Проте це — маніпуляція. Це не офіційна позиція Європарламенту, а заяви лише одного депутата з проросійської правопопулістьскої партії. 

Скриншот допису

Про те, що в Європарламенті не знайшли доказів спонсорування тероризму росією, начебто заявив у інтерв’ю російському пропагандистському виданню «Известия» євродепутат Гуннар Бек із партії «Альтернатива для Німеччини». 

«Альтернатива для Німеччини» — німецька праворадикальна партія, заснована в 2013 році. Партія виступає проти санкцій щодо росії та притримується прокремлівської риторики. Про ймовірне фінансування партії з рф говорили ще в 2015 році, а в 2019 зʼявилися документи, які це підтвердили.

Гуннар Бек посилається на рішення Сейму Латвії визнати росію державою-спонсором тероризму і вказує, ніби вона «не підкріплена фактами», «вагомими доказами». 

У Сеймі Латвії згадали одразу кілька фактів терористичної діяльності росії по всьому світу: постачання зброї для режиму Асада в Сирії, отруєння сім’ї Скрипалів, збиття літака МН17, використання забороненої міжнародними нормами зброї та боєприпасів для ударів «з непропорційною жорстокістю» по громадських місцях та цивільних в Україні. 

Російські посадовці самі прямо визнавали, що постачають озброєння сирійській владі. За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), з 2008 по 2012 рік на росію припадало 71% сирійських закупівель зброї, яку Асад потім міг використовувати для боротьби з повстанцями. Крім цього, росія може бути причетною до масових хімічних атак у містах Сирії. Сирійський уряд і пов’язані з ним сили здійснили щонайменше 300 атак із застосуванням хімічної зброї. 98% атак забезпечили військові та союзні сили Башара аль-Асада, зокрема підрозділ «Сили тигра», яких підтримує росія. 

Інформацію про те, що боїнг МН17 збили терористи «днр» із установки «Бук», привезеної з території Росії, підтверджують дані Об’єднаної слідчої групи (JIT), яку очолюють Нідерланди. 

Слідчі JIT назвали чотирьох причетних осіб до збиття малайзійського боїнга в червні 2019 року. Четверо причетних до збиття боїнга за версією слідства: Ігор Гіркін — колишній міністр оборони «днр», Олег Пулатов — підполковник запасу повітряно-десантних російських військ, Сергій Дубинський — відставний офіцер ГРУ рф, Леонід Харченко — командри розвідувального підрозділу «гру днр», громадянин України. Перші три підозрюваних на момент заяви JIT перебували в Росії, а Харченко — на тимчасово окупованій території України. Усіх чотирьох звинувачують в організації постачання зенітно-ракетного комплексу.

4 березня 2018 року у британському місті Солсбері російські спецслужби застосували заборонену отруйну речовину «Новичок» проти Сергія Скрипаля, колишнього російського розвідника. У результаті отруєння троє людей були госпіталізовані (Скрипаль, його дочка та поліцейський), ще одна людина, яка випадково знайшла флакон із отрутою, загинула. Британські правоохоронні органи наразі підозрюють трьох російських агентів у скоєнні цього злочину. Незалежні розслідувачі з Bellingcat також підтверджують, що відповідальність за отруєння несуть російські спецслужби.

У ЄС, ООН, США та інших країнах неодноразово засуджували російські удари по території Україні, які призводили до численних жертв серед цивільних.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний