ФЕЙК: «Їдете на війну, втрачаєте кінцівку і спокійно потім подорожуєте світом», — Арахамія

ФЕЙК: «Їдете на війну, втрачаєте кінцівку і спокійно потім подорожуєте світом», — Арахамія

30 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
1963

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито керівник фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив: «Всі, хто хоче закордон, ви знаєте який є варіант. Їдете на війну, втрачаєте кінцівку і спокійно потім подорожуєте світом. Мені здається, що це справедлива плата під час війни — інвалідність в обмін на можливість виїхати з україни».

Однак це фейк. Давид Арахамія ніколи не робив таких заяв.

Скриншот повідомлення

Зворотний пошук за цитатою не дав результатів. Перші повідомлення з нібито цитатою Давида Арахамії почали публікувати 6 березня 2024 року. Ми шукали дописи з подібними заявами у соцмережах політика, але Арахамія цього не писав. 

Також ці слова не цитували надійні українські чи іноземні медіа. До того ж у цитаті припустились помилок. Зокрема «за кордон» написали разом, хоча це іменник, а у значенні «за межі своєї країни» іменник із прийменником «за» пишуться окремо. Також «Україна» написали з малої літери, хоча назви країн завжди пишуться з великої літери. У реченні «всі хто хоче за кордон, ви знаєте який є варіант» після «всі» та «знаєте» варто поставити кому, оскільки це складнопідрядне речення.

Пропагандисти спекулюють на темі заборони виїзду за кордон, намагаючись розхитати суспільство. Однак згідно зі статтею 64 Конституції, під час дії воєнного стану обмеження на виїзд за кордон може бути впроваджене із зазначенням строку дії такого обмеження. На момент написання статті дію воєнного стану продовжили до 13 травня 2024 року. Водночас цілком законно перетинати кордон можуть чоловіки, які мають дружину, батьків або батьків дружини з-поміж осіб з інвалідністю; батьки, опікуни, прийомні батьки, які виховують дитину з інвалідністю, багатодітні батьки тощо.

Також до європейських країн часто направляють поранених військових для проходження лікування чи реабілітації. Вони не їдуть за кордон, щоб «подорожувати світом».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний