ФЕЙК: З 1 червня чоловікам заборонений вхід в «АТБ» без військового квитка

ФЕЙК: З 1 червня чоловікам заборонений вхід в «АТБ» без військового квитка

7 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
656

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах, зокрема у Threads, поширюють оголошення нібито від мережі супермаркетів «АТБ-Маркет», у якому вказано, що з 1 червня чоловікам від 18 забороняється перебувати в магазинах мережі без військового квитка.

Однак це фейк. У мережі «АТБ-Маркет» повідомили, що не публікували подібне оголошення, у тексті об’яви є численні неточності.

Скриншот допису

Про це нововведення не повідомляли ні на сайті, ні в соцмережах «АТБ-Маркету». До того ж зміст оголошення видається нелогічний. По-перше, у ньому не вказаний граничний вік чоловіків, які повинні мати військовий квиток. Адже військовозобов’язаними в Україні можуть бути чоловіки від 18 до 60 років, які спроможні виконувати військовий обов’язок. При цьому особи з вищого офіцерського складу можуть за бажанням служити у війську до 65 років. Після досягнення граничного віку чоловіка виключають з військового обліку. 

По-друге, не усі чоловіки є військовозобов’язаними та, відповідно, не всі мають військовий квиток. Зокрема чоловік вважається військовозобов’язаним, якщо проходив військову службу, має військову освіту (проходив військову кафедру в закладі освіти або завершив військовий заклад) або досягнув 25 років. В інших випадках чоловік до 25 років без попередньої військової служби чи освіти є призовником та має приписне посвідчення замість військового квитка..

До того ж перевіряти військовий квиток мають право працівники ТЦК, поліцейські та прикордонники, але не працівники магазину. Також в оголошенні не вказали підставу, у зв’язку з якою вводять відповідну заборону на вхід до магазину.

На фейсбук-сторінці «АТБ-Маркету» спростували інформацію про обов’язкову наявність військового квитка у чоловіків та зазначили, що об’ява є фейковою. Водночас фото різних оголошень від цього магазина є у відкритому доступі в мережі, а отже їх могли використати як шаблон для створення фейку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний