ФЕЙК: За допомогою хімтрейлів людей заражають вірусами | VoxUkraine

ФЕЙК: За допомогою хімтрейлів людей заражають вірусами

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
5 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
4873

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється відео про те, що існують спеціальні літаки – хімтрейли (від англ. – chemtrails), які розприскують в атмосфері шкідливі хімічні речовини, які в подальшому можуть викликати поширення вірусів. Також наводиться твердження, що вони наносять шкоду природі і навіть спричиняють неврожай. 

Утім, подібні тези безпідставні.

Офіційних підтверджень тому, що хімтрейли дійсно існують, немає. Теза про існування хімтрейлерів почала поширюватися ще у середині 90-х років минулого століття. У дослідженні 2016 року Інституту науки Карнегі та Каліфорнійського університету Ірвайн провели опитування 77 вчених, які займаються вивченням атмосфери, та геохіміків. 98,7%, тобто усі, окрім одного вченого, не зустрічали підтверджень наявності масштабних програм атмосферного обприскування. А нібито докази теорії «хімтрейлів» науковці пояснюють законами фізики та хімії, пов’язаними з інверсійними (конденсаційними) слідами, які залишають літаки, та атмосферними аерозолями. Конденсаційні сліди нешкідливі. Вони утворюються, коли на великих висотах вологі частинки, які випускаються з двигуна, потрапляють в атмосферу з низькою температурою. 

Вчений, думка якого дещо відрізнялася, зазначив, що в одному місці рівень барію в атмосфері був вищим щодо рівню барію в ґрунті. У той же час він не вказав, що причиною була саме широкомасштабна хімічна операція в повітрі. Тому оскільки вчений не навів чітку причину цього явища, дане питання залишилося відкритим. 

Щодо вірусів в атмосфері – вони є. Утім, літаки їх не розпилюють. В атмосфері віруси з’являються через перенесення пилу та частинок води, до яких «прикріплені» віруси та бактерії, потоками повітря. 

Є дослідження, які показали, що сліди від літаків можуть негативно впливати на навколишнє середовище, але не з причин, про які говорять прихильники теорії про «хімтрейли». Конденсаційні сліди літака можуть утворювати перисті хмари. Коли це відбувається, кількість сонячного світла, що потрапляє на земну поверхню, зменшується і може спричиняти зниження температури. Сліди від літаків здатні також затримувати тепло в атмосфері. Вчені NASA встановили, що між 1975 і 1994 роками спостерігалося підвищення температури у Сполучених Штатах через збільшення кількості авіаперевезень. Більшість досліджень свідчать про те, що це впливає на глобальне потепління.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний