ФЕЙК: За період карантину до Венеції вперше повернулися дельфіни та лебеді | VoxUkraine

ФЕЙК: За період карантину до Венеції вперше повернулися дельфіни та лебеді

26 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
4096

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соціальних мережах поширюються відео та фото, де нібито через значне покращення екології у Венеції до її каналів почали повертатися дельфіни та лебеді – вперше за довгий час. Насправді ж відео про дельфінів у Венеції – це фейк. Воно було знято у зовсім іншому місці – на острові Сардинія, у порту міста Кальярі. Це вказано у назві оригінального відео на YouTube.

Щодо лебедів, то вони були помічені і до коронавірусу у каналах Бурано, на одному з острівних кварталів Венеції, який знаходиться на відстані 7 км від центра міста. Про це свідчать фото користувачів Instagram на початку березня, у лютому і торік.

Спростування цих фейків написав і National Geographic. Він зазначив, що вода в каналах і справді стала прозорішою через зниження активності водного транспорту. Тим не менш, це не стало причиною несподіваного відновлення фауни в італійському місті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний