ФЕЙК: Загін польських найманців бере участь у війні у складі ЗСУ

ФЕЙК: Загін польських найманців бере участь у війні у складі ЗСУ

27 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
970

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито «загін польських найманців» воює у складі ЗСУ. Вони також повідомляють, ніби найманці з Польщі розстріляли українських військових. Також російські медіа поширюють повідомлення про нібито «ліквідацію» польських найманців в Україні.

Це — неправда. В Україні немає загону польських найманців. Громадяни інших країн, які воюють на боці України, є військовослужбовцями ЗСУ.

До початку широкомасштабного вторгнення російські ЗМІ заявляли, нібито на Донбас прибули найманці з Польщі. Згодом цю інформацію спростували у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Представники НАТО, які прибували до України, виступали тільки як інструктори та перебували в учбових центрах.

15 квітня 2022 року російські ЗМІ повідомили, що військові рф знищили загін із 30 польських найманців на Харківщині. Цей факт нібито підтверджує, що польські найманці беруть участь у воєнних діях на Донбасі. Однак цю інформацію не підтвердив речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна. За його словами, польській стороні не відомо про так званий «загін найманців» або про загибель поляків на території України. Речник МЗС Польщі схиляється до того, що ці новини є фейковими.

Крім того, на офіційній сторінці Урядового центру безпеки Польщі зазначили, що росія висуває неправдиві звинувачення на адресу Польщі та НАТО щодо участі у війні в Україні. Зокрема йдеться про фейкові повідомлення, нібито польські найманці захоплюють Донецьк. Також спростовують інформацію, що іноземці відповідають за контрнаступ українців. Росія використовує наративи про іноземних найманців, аби виправдати невдачі своє армії проти контрнаступу ЗСУ.

Згідно з Положенням про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства, громадян іншої держави приймають до лав ЗСУ за контрактом. Тобто іноземці, які беруть участь у воєнних діях в Україні, є військовослужбовцями ЗСУ, а не так званими «найманцями». Ми не знайшли жодних підтверджень про нібито розстріл польськими найманцями українських військових ні у польських офіційних джерелах, ні в українських.

Раніше ми вже спростовували фейк про те, що збройні сили рф знищили базу підготовки іноземних найманців під Миколаєвом. Насправді тоді російські військові завдали удару по цивільній інфраструктурі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний