ФЕЙК: «Загиблі бійці 128 бригади ЗСУ продавали зброю ХАМАСу», — Українська правда

ФЕЙК: «Загиблі бійці 128 бригади ЗСУ продавали зброю ХАМАСу», — Українська правда

28 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
180

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширили новину нібито від «Української правди», що бійці 128 бригади, які загинули внаслідок російського удару 3 листопада, продавали зброю ХАМАСу.

Це — фейк. «Українська правда» не публікувала цю статтю. Крім того, немає жодних доказів, що Збройні сили України продавали зброю ХАМАСу.

Скриншот допису

На сайті «Української правди» немає новини, про яку йде мова в фейку. Також її нема на фейсбуці, телеграмі та X (твіттері) видання. На скриншоті у фейковому пості вказана точна дата і час публікації фейкової новини — 5 листопада 2023 року, о 17:38, а також її авторка, Катерина Тищенко. У цю саму дату і час на вебсторінці медіа була опублікована новина про обстріл російською армією Одеської та Дніпропетровської областей. Авторка статті – та сама редакторка Катерина Тищенко. Вебархів статті підтверджує, що її зміст не змінювався з моменту публікації.

Немає жодних доказів, що Україна продавала зброю ХАМАСу. Навпаки, представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов у ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив, що росія передала ХАМАСу захоплену в Україні зброю.

3 листопада 2023 року російська армія завдала удару по скупченню військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. У результаті атаки загинули не 50 солдатів ЗСУ, як стверджують пропагандисти, а 19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний