ФЕЙК: Західні ЗМІ створили відеопостановку про масові жертви серед цивільних в Україні

ФЕЙК: Західні ЗМІ створили відеопостановку про масові жертви серед цивільних в Україні

18 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1049

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито з фальсифікованого репортажу. У відео людина, яка мала зображати труп, починає ворушитися і поправляти на собі чорний поліетиленовий мішок. Відео поширюють із наступними повідомленнями:

  • У західних ЗМІ фальсифікують жертви серед цивільного населення в Україні внаслідок вторгнення росії.
  • У західних ЗМІ брешуть, що російські військові масово гинуть на війні проти України.

Скриншот відео з фейку про жертви серед українського цивільного населення

Скриншот відео з фейку про масову смерть російських військових

Однак у відео насправді зображено протести у Відні проти викидів вуглекислого газу в атмосферу. Вперше цей репортаж опублікували 4 лютого 2022 року.

Скриншот оригінального відеосюжету про мітинги у Відні

У відео репортер говорить про те, що мітингарі протестували проти зміни клімату та використали пакети для трупів, щоб продемонструвати людські смерті через ці зміни.

Крім того, в одному з фейків оригінальне відео відредагували. Було додано текст: «Міністерство охорони здоров’я України: 57 загинуло, 169 поранено в Україні внаслідок атаки Росії», а також змінено аудіоряд. Звукову доріжку взяли з сюжету NBC News від 24 лютого про початок росією повномасштабної війни в Україні.

Скриншот відредагованого відео з текстом «Міністерство охорони здоров’я України: 57 загинуло, 169 поранено в Україні внаслідок атаки Росії»

VoxCheck вже раніше писав про використання цього сюжету про протести щодо кліматичної політики у Відні в контексті фейків про COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний