ФЕЙК: Заклик знайти рідних трьох українських бійців, які перебувають у госпіталі імені Бурденка

ФЕЙК: Заклик знайти рідних трьох українських бійців, які перебувають у госпіталі імені Бурденка

30 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
16761

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють прохання допомогти знайти рідних трьох українських бійців, які перебувають у реанімації в госпіталі імені Бурденка. У публікаціях вказують імена та прізвища бійців, роки народження. Автори дописів стверджують, що репост у фейсбуці допоможе швидше знайти рідних і закликають ділитися дописом.

Однак це — фейк. Госпіталь Бурденка розташований в москві, немає інформації про те, що там можуть перебувати українські бійці.

Скриншот допису

Цю інформацію у неділю, 29 січня, активно поширювали у фейсбуці та вайбер-чатах. Оригінальний допис у фейсбуці, що набрав більше 40 тисяч поширень, вже видалили.

Повідомлення поширювали і українською, і російською мовами. Невідомо, чи це вкид російської пропаганди, чи віральний пост із російських соцмереж через чиюсь необережність поширили і в українському сегменті.

У дописі зазначено, що бійці перебувають у госпіталі імені Бурденка. Однак госпіталь імені Бурденка — це військовий госпіталь міністерства оборони російської федерації, він розташований у москві. Немає інформації про те, що там можуть перебувати українські військовополонені.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний