ФЕЙК: Закон про ринок землі ухвалили, щоб контролювати родовища нафти і газу | VoxUkraine

ФЕЙК: Закон про ринок землі ухвалили, щоб контролювати родовища нафти і газу

31 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2296

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють карту нафтових та газових родовищ України. Зображення супроводжує підпис, що ніби то заради цього і ухвалили  закон про продаж землі.

Однак, цей допис подає хибну інформацію.

У законі, на який посилається автор, йдеться виключно про землі сільськогосподарського призначення. Водночас продаж земель, на яких розташовано родовища нафти та газу, заборонено: їх можна лише орендувати у держави на спеціальних аукціонах. Правила користування цими родовищами регулюють інші нормативно-правові акти.

Крім того, твердження про те, що Україна має значно більші запаси нафти і газу, ніж арабські країни, також неправдиве. Зокрема, розвідані запаси нафти в Україні становлять близько 121 млн тонн, а запаси природного газу – 1,1 трлн куб. м.

Для порівняння візьмемо арабські країни Перської затоки зі значними покладами нафти та газу. Згідно з даними BP Statistical Review of World Energy, розвідані запаси нафти в Саудівській Аравії становлять 40,9 млрд тонн, в Іраку – 19,6 млрд тонн, у Кувейті – 14 млрд тонн, в ОАЕ – 13 млрд тонн, у Катарі – 2,6 млрд тонн, що перевищує українські запаси щонайменше в 21,5 рази. Розвідані запаси природного газу в Катарі – 24,7 трлн куб. м, у Саудівській Аравії – 6 трлн куб. м, в ОАЕ – 5,9 трлн куб. м, в Іраку – 3,5 трлн куб. м, у Кувейті – 1,7 трлн куб. м, тобто щонайменше у 1,5 раза більше, ніж в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний