ФЕЙК: Закриття супермаркетів з 7 по 28 квітня 2021 року | VoxUkraine

ФЕЙК: Закриття супермаркетів з 7 по 28 квітня 2021 року

13 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
919

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що у зв’язку зростання захворюваності на COVID-19, влада нібито прийняла рішення про закриття всіх супермаркетів та магазинів в Україні. Зазначають, що всі супермаркети і магазини начебто закривають з 7 по 28 квітня 2021 року. 

Скриншот допису

 

Утім, про закриття супермаркетів та магазинів немає жодного офіційного повідомлення.

Закриття суб’єктів господарювання, які торгують предметами першої необхідності щонайменше на 60% торговельної площі, не передбачено законодавством, яке встановлює карантин та запроваджує обмежувальні протиепідеміологічні заходи. Тому, наприклад, супермаркетам, продуктовим магазинам, аптекам, заправкам дозволено працювати незалежно від карантинної зони. 

Більш того, жоден із перелічених супермаркетів у пості не повідомляв про закриття з 7 по 28 квітня. Так, ми не знайшли тверджень про закриття супермаркетів із поширюваного зображення: «Fozzy Group» («Фора», «Сільпо», «Le Silpo», «Fozzy», «Thrash!»), «VolWest Retail» («Наш Край express», «Наш Край», «Spar»), ТОВ «Модерн-Трейд» («Копійка», «Копійка-мінімаркет», «Santim»), «АТБ-Маркет», «Рукавичка», «Еко-маркет», «ДЕЛВІ», «КОЛО», «ЛотОк», «Таврія В».

Варто зазначити, що мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням – у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний