ФЕЙК: Залужний заявив, що ЗСУ зайняли село Сухий Ставок на Херсонщині

ФЕЙК: Залужний заявив, що ЗСУ зайняли село Сухий Ставок на Херсонщині

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
2855

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито ЗСУ зайняли село Сухий Ставок на Херсонщині. У дописах посилаються на публікацію Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного в телеграмі.

Утім, це — фейк. Офіційних повідомлень про звільнення села не було, допис поширив фейковий телеграм-канал.

Скриншот допису

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляють, що допис поширили в фейковому телеграм-каналі Залужного. 

На скриншоті, який поширюють у мережі, видно, що канал називається «Валерій Залужний Official». Однак офіційний канал Залужного називається «Головнокомандувач ЗСУ».  На цьому каналі не публікували інформацію про звільнення села Сухий Ставок. Інші офіційні джерела також не підтверджували звільнення села.

Крім того, на скриншоті, який поширюють у мережі, слово «Ставок»  у назві населеного пункту написане з помилкою — з маленької літери, а замість трьох великих літер в абревіатурі «ЗСУ» велика лише перша. 

Населений пункт Сухий Ставок має статус села, а не селища.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний