ФЕЙК: Зарядити телефон від блоку живлення допомагають звичайні батарейки

ФЕЙК: Зарядити телефон від блоку живлення допомагають звичайні батарейки

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
6921

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому автор показує, що за відсутності світла телефон через блок живлення можна зарядити від звичайних батарейок.

Однак це — фейк, адже батарейки не можуть передавати струм до блоку живлення. Батарейки є джерелом постійного струму, натомість блок живлення розрахований лише на змінний струм. 

Скриншот допису

Насправді батарейки — це елемент постійного струму, а от блок живлення розрахований на змінний струм. Крім того, блок живлення для телефонів має стандартну напругу 5 вольт, а маленькі батарейки загалом мають напругу до 1,5 вольт. Тож через різну напругу три батарейки не зможуть передати струм до блоку живлення телефону.

Також автор прикладає дві батарейки до блоку, які ніяк не з’єднані між собою. Більше того, батарейки у пристроях не використовують двома мінусовими полюсами. У такому випадку не вийде замкнуте коло, через яке струм проходить від негативного полюсу до позитивного. Не зарядять дві батарейки блок навіть із третьою, як це зробив автор на відео, адже вони також не з’єднані між собою.

Скриншот відео

Більше того, на відео автор спочатку показує один кабель для зарядки телефону — Lightning, а далі під час «експерименту» використовує інший кабель — Type-C. Тож можна припустити, що автор відео під час приєднання третьої батарейки до блоку увімкнув у розетку справжній кабель із блоком живлення від телефону.

Скриншот із відео. Зліва — кабель Lightning, справа кабель — Type-C.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний