ФЕЙК: Затримання в Маріуполі командира українського полку «Азов» навесні 2022 року

ФЕЙК: Затримання в Маріуполі командира українського полку «Азов» навесні 2022 року

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1266

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 26 березня 2022 року в мережі поширюють відео, на якому показано нібито затримання в Маріуполі командира українського полку «Азов» навесні 2022 року.

Скриншот допису

Проте це — неправда. Відео зняли у Донецьку у 2015 році, на ньому зображений тодішній командир 90-го батальйону 81-ї аеромобільної бригади ЗСУ Олег Кузьміних. 

Ми вирішили знайти поширене відео через зворотний пошук у Microsoft Bing. Cеред результатів пошуку є аналогічне відео з підписом «Комбат Олег Кузьміних в полоні. 20 січня 2015 року зона АТО. Бої за донецький аеропорт. Як потрапив у полон в аеропорту комбат 90-го батальйону 95-ї бригади Олег Кузьміних, як загинули бійці та як врятувався комбат 79-ї бригади».

Результати пошуку відео в Microsoft Bing

Олег Кузьміних, на той момент командир 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї десантної бригади, потрапив у полон 20 січня 2015 року, коли 90-ий батальйон йшов на допомогу захисникам Донецького аеропорту і мав забрати поранених. 

20 січня 2015 року стався другий підрив перекриття в новому терміналі Донецького аеропорту, внаслідок чого під завалами опинилися кілька десятків українських військових. Кузьміних потрапив у полон через складні погодні умови та масовані обстріли зі сторони противника. 22 травня 2015 року Олег Кузьміних звільнили з полону російських окупаційних сил.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний