ФЕЙК: Зацікавленість у Зеленському в інтернеті впала на 63% — Politico

ФЕЙК: Зацікавленість у Зеленському в інтернеті впала на 63% — Politico

29 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
123

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відеоролик, який видають за сюжет американського медіаPolitico про це свідчать логотип видання у правому верхньому кутку ролика та фірмова заставка наприкінці. У відео йдеться, що за даними сервісу Social Blade інтерес до Зеленського в інтернеті нібито впала на 63%, і користувачі вдвічі рідше шукали інформацію про Президента України. «Це пояснює прагнення іноземних ЗМІ “менше говорити про Зе”, він так дістав, що охоплення падають», зазначають у дописах до сюжету.

Це — фейк. Politico не публікували такого сюжету, а Social Blade не проводили дослідження, про яке йдеться у відео.

Скриншот допису

Насамперед цього відео немає на сторінках Politico у фейсбуці, X, інстаграмі та ютубі. Щобільше, ні на американській, ні на європейській версії вебсайту видання немає публікацій про результати дослідження сервісу Social Blade. Нетиповим для Politico є вертикальний формат відео — сюжети медіакомпанії зазвичай прямокутні та горизонтальні.

Скриншот відеосюжетів Politico в інстаграмі 

Можливості сервісу Social Blade не дозволяють отримати статистику для соцмереж із вибором параметрів по контенту, тобто проаналізувати охоплення дописів, пов’язаних із Зеленським чи Україною, або акаунтів, контент яких пов’язаний із Зеленським. Сервіс також не аналізує дані про пошукові запити користувачів, а тому не може виявити, яка кількість користувачів свідомо шукала у соцмережах інформацію про Президента України.

Отже, за допомогою платформи Social Blade неможливо здійснити дослідження, про результати якого йдеться у сфабрикованому відео. Сервіс може надавати лише загальну статистику активності (наприклад, кількість підписників та переглядів сторінки, прогнозований прибуток користувача тощо) для конкретного акаунта у запропонованому переліку соцмереж. 

Публікацією подібних фейків кремлівський агітпроп роздмухує наративи про втому від війни за кордоном та намагається дискредитувати Президента України. Раніше ми вже спростовували інформацію, нібито аналітичні центри зафіксували негативну динаміку в рейтингу Зеленського.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний