ФЕЙК: Збройні сили росії знищили чотири американські БМП Bradley

ФЕЙК: Збройні сили росії знищили чотири американські БМП Bradley

23 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
408

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

4 вересня 2022 року представник міноборони росії ігор  конашенков у своєму щоденному звіті доповів про успішне знищення 4 американських БМП Bradley та іншої воєнної техніки на території України. У деяких українських ЗМІ повідомлення про те, що росія заявила про знищення БМП Bradley, зʼявилася вже у січні 2023 року. Однак у цих публікаціях також додають фрагменти брифінгу міноборони рф від 4 вересня.

Утім, це — фейк: БМП Bradley ще немає в Україні, тож знищити їх росія не могла ні у вересні, ні у січні.

6 січня 2023 року Міністерство оборони США заявило про надання Україні нового пакету військової допомоги. До нього увійшли БМП Bradley, самохідні гаубиці, реактивні снаряди, протитанкові ракети, боєприпаси та інші військове приладдя. До цього ні США, ні інші країни не заявляли про передачу БМП Bradley Україні. Отже, росія не могла знищити БМП Bradley ще у вересні 2022 року.

10 січня 2023 року американський прессекретар військово-повітряних сил Пентагону генерал Пет Райдер на брифінгу зазначив, що незабаром у Німеччині розпочнуться тренування українських військових на американських БМП Bradley. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний