ФЕЙК: Збройні Сили України завдали удару по колоні машин із цивільним населенням на околицях Запоріжжя

ФЕЙК: Збройні Сили України завдали удару по колоні машин із цивільним населенням на околицях Запоріжжя

17 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
561

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито Збройні Сили України 30 вересня 2022 року завдали удару по колоні машин із цивільним населенням, які намагалися заїхати на тимчасово окуповану територію Запорізької області.

Утім, це — фейк, адже саме росія відповідальна за удар по колоні цивільних у Запоріжжі. Це чергова спроба рф виправдати свої злочини.

Скриншот публікації

30 вересня 2022 року російські війська завдали ракетного удару по колоні гуманітарних автівок із цивільними, які хотіли доставити допомогу та забрати родичів на тимчасово окупованій території Запорізької області. Внаслідок обстрілу рф загинула 31 людина та десятки отримали поранення. Про це повідомили у Національній поліції України.

У Міністерстві внутрішніх справ України зазначили, що росіяни вперше використали модернізовані ракети C-300, які вибухають одразу під час дотику з поверхнею. 18 липня 2022 року Повітряне командування Збройних Сил повідомляло, що росіяни використовують ракети C-300, аби завдати удару по наземних цілях. Проте головне призначення зенітних ракет комплексу C-300 — знищення повітряних цілей. У командуванні ЗСУ це пояснюють тим, що рф заощаджує сучасне озброєння, а ракети до ЗРК C-300 ймовірно має у надлишку, тому використовує їх не за прямим призначенням.

Британська розвідка в щоденному звіті підтвердила пряму причетність росії до удару по Запорізькій області. Відомство повідомило, що росіяни, ймовірно, використали ракету протиповітряної оборони великої дальності, яку до цього застосовували для наземних цілей. Розвідка припускає, що рф використала таку зброю через брак високоточних ракет та боєприпасів: «Російські запаси таких ракет, швидше за все, обмежені і є цінним ресурсом, призначеним для збивання сучасних літаків і наближених ракет, а не для використання проти наземних цілей. Його використання для наземної атаки майже напевно було зумовлене загальною нестачею боєприпасів, особливо високоточних ракет великої дальності».

Розслідувачі з групи Conflict Intelligence Team підтверджують, що саме росія обстріляла колони цивільних у Запорізькій області та зазначають, що раніше рф уже запускала ракети С-300 по наземних цілях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний