ФЕЙК: Збройні сили України зруйнували останній міст у Сєвєродонецьку

ФЕЙК: Збройні сили України зруйнували останній міст у Сєвєродонецьку

22 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
684

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Збройні сили України підірвали останній міст через річку Сіверський Донець у бік Лисичанська. 

Утім, це фейк: міст зруйнували російські військові.

13 червня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай зазначив, що російські військові зруйнували усі три мости через Сіверський Донець. Також він додав, що росія «не повністю захопила» Сєвєродонецьк і «частина міста» перебуває під контролем України.

Російські війська та артилерія витіснили українських захисників із центра Сєвєродонецька та зруйнували третій і останній міст, що з’єднував Сєвєродонецьк із Лисичанськом, це підтвердили в Інституті вивчення війни. В аналітичному центрі також стверджують, що з боку українських військ нелогічно знищувати цей міст, поки вони перебувають в місті, а тому звинувачення в сторону українських військових є, найімовірніше, неправдими.

Попередні два мости також зруйнували російські військові, про це повідомляли в Інституті вивчення війни 12 червня. На думку аналітиків, російські війська руйнують мости, щоб перерізати наземні шляхи, що ведуть від Бахмута до Лисичанська та Сєвєродонецька. Проте експерти заявляють, що росія мала б прагнути захопити мости та використовувати їх, а не знищувати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний