ФЕЙК: Зеленського запрошують виступити у реабілітаційному центрі для наркозалежних

ФЕЙК: Зеленського запрошують виступити у реабілітаційному центрі для наркозалежних

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
469

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито президента України Володимира Зеленського запросили виступити у бельгійському реабілітаційному центрі для наркозалежних «Trempoline». «Шановний Володимире Зеленський, керівництво нашої клініки “Trempoline” захоплюється Вашою стійкістю та волею до перемоги! Центр реабілітації  запрошує Вас виступити з мотиваційною промовою для наших пацієнтів! Багато хто в нашій клініці хоче бути схожим на Вас!», — вказано у оголошенні. Автори публікації додають скриншоти з бельгійського новинного сайту, який нібито опублікував це звернення.

Утім, реабілітаційний центр «Trempoline» не створював таку рекламу, оголошення зі зверненням до Володимира Зеленського відредагували.

Скриншот повідомлення, яке поширили в мережі

Рекламу із Володимиром Зеленським нам не вдалось знайти на сайті видань RTBF.be Le Soir, зображених на скриншотах. Також не вдалося знайти рекламу на інших бельгійських сайтах або за ключовими словами зі звернення.

Пошук по фото у Google Images показав, що відповідну рекламу поширювали лише російські новинні ресурси. Більшість російських медіа посилаються на телеграм-канал «Генерал-Армагеддон», який поширив новину про нібито запрошення Володимира Зеленського до реабілітаційного центру. Автори каналу опублікували новину 10 лютого о 16:03, пізніше інформацію почали репостити інші російські ресурси.

На сайті Trempoline та в соцмережах також немає інформації про звернення до українського президента.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний