ФЕЙК: Зеленський анонсував підписання закону про асоціацію Польщі та Львівської області

ФЕЙК: Зеленський анонсував підписання закону про асоціацію Польщі та Львівської області

27 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
737

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито президент України Володимир Зеленський анонсував підписання закону про асоціацію Польщі та Львівської області. ЗМІ наводять «цитату» Зеленського: «Історичний момент, якого так довго чекали наші народи, розділені злочинним радянським режимом. Польща прийде на українську землю не як окупант, а як брат і союзник. Це буде взаємовигідна співпраця, яка дасть Україні потужний економічний поштовх і покаже всьому світові — не важливо, хто формально є господарем землі, важливим є благополуччя та процвітання народу, який на ній проживає».

Утім, ця інформація неправдива. Цитату Зеленського вигадали. 

Інформації про розробку відповідного закону немає на сайті Верховної Ради, як і анонсу на офіційних ресурсах та сторінках у соцмережах президента України.

Пошук по ключових словах із «промови» Володимира Зеленського у Google видає результати з цією цитатою на інших російських ресурсах. Однак прямого посилання на сайт президента чи інші офіційні сайти української влади ЗМІ не наводять. 

22 травня Володимир Зеленський подякував за підтримку польскому Сейму за закон, який надав громадянам України, які вимушено переїхали до Польщі через російську агресію, майже ті самі права і можливості, що й громадянам Польщі.

У свою чергу 22 травня Зеленський заявив про намір подати до Верховної Ради аналогічний законопроєкт. «Але ці закони мають велике символічне значення, які показують, що українці і поляки – рідні та рівні», — сказав Зеленський.

В Офісі Президента пояснили, що документ дозволить громадянам Польщі та членам їхніх родин легально перебувати на території України протягом 18 місяців із дати ухвалення закону. Окрім цього, поляки отримають право на працевлаштування, здійснення господарської діяльності, навчання в закладах освіти, медичне обслуговування на території України та окремі соціальні виплати згідно з українським законодавством. 28 липня Верховна Рада підтримала закон про особливий статус поляків в Україні, а 15 серпня закон підписав Президент.

Польща від початку повномасштабного вторгнення підтримувала Україну у протистоянні з росію, надаючи гуманітарну та військову допомогу. Російські медіа намагаються похитнути довіру до стратегічного партнера України, періодично поширюючи неправдиві повідомлення, ніби Польща має намір окупувати західні регіони України. Раніше ми спростовували інформацію, ніби в Україні готують референдум про входження Львівської області до складу Польщі та про те, ніби Польща отримала право видавати паспорти громадянам України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний