ФЕЙК: Зеленський одягнув футболку з емблемою УПА

ФЕЙК: Зеленський одягнув футболку з емблемою УПА

30 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
1179

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах поширюють фотографію Володимира Зеленського у футболці з нібито значком Української Повстанської Армії (УПА).

Скриншот допису

Однак це — фейк. Зеленський на фото одягнений у футболку з емблемою Збройних Сил України.

Емблема на футболці Володимира Зеленського належить Збройним Силам України, а її використання затверджене відповідним президентським указом ще в 2006 році.

Офіційна Емблема Збройних Сил України

До того ж оригінальна символіка УПА має зовсім інакший вигляд , аніж на малюнку поруч із фотографією президента.

Нагороди та відзнаки УПА, джерело — Інститут національної пам’яті України

Нагороди УПА. Джерело — Історична правда 

Варто зазначити, що не було виявлено жодних документів, які б свідчили про використання УПА власних окремих емблем чи прапорів. У своїй діяльності вони використовували національну українську символіку — синьо-жовтий прапор і тризуб. Також було поширене використання символіки Організації Українських Націоналістів (ОУН) — червоно-чорного прапора та емблеми.

Заголовки журналу “Молодий революціонер”, 1949 рік

Пошук зображення значка поряд із фотографією Зеленського веде на сайт з аукціонами антикваріату Violity. На сторінці аукціону йдеться, що значок був виготовлений після 1991 року, тобто не є оригінальним варіантом значка часів УПА.

Однак у такому оформленні, як на значку поряд з фотографією Зеленського, тризуб використовувався як офіційна емблема ОУН. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний