ФЕЙК: Зеленський посміявся зі слів про територіальну цілісність України, бо був під дією наркотиків

ФЕЙК: Зеленський посміявся зі слів про територіальну цілісність України, бо був під дією наркотиків

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
474

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби під час пресконференції президент України Володимир Зеленський посміявся зі слів з президента Латвії Егілса Левітса. «Очевидно, що довготривалий мир означатиме повну територіальну цілісність України», — сказав Егіл Левітс. Після чого на відео президент Зеленський почав посміхатися. Автори публікації вказують, що така реакція Володимира Зеленського свідчить про те, що він перебував під дією наркотичних речовин.

Утім, відео відредагували: частину цитати президента Латвії Егілса Левітса вирізали та показали реакцію Зеленського лише на уривок фрази. До того ж промову президента Латвії переклали українською, тому на відео звук дещо відставав від зображення.

Скриншот допису, який поширюють у мережі

Через затримку звуку у глядачів могло скластися хибне враження, ніби президент посміявся зі слів про територіальну цілісність України. Проте якщо послухати цитату повністю, стає зрозуміло, з чого сміялися обидва президенти.

3 березня на пресконференції між главами України та Латвії Егілс Левітс говорив про значення миру і для збереження територіальної цілісності росії. «Очевидно, що довготривалий мир означатиме повну територіальну цілісність України і, до речі,  росії, тому що росія має повернутися до своїх територій, до своїх кордонів, які є міжнародно визнаними», — заявив президент Латвії. І саме ці слова викликали посмішку у Володимира Зеленського. 

На іншому відео з пресконференції видно, що президент Латвії з усмішкою говорив про територіальну цілісність росії. На що Зеленський відреагував  сміхом. Ні до, ні після цих слів у промові президента Латвії не було жартівливих або іронічних висловів. 

Російські медіа давно просувають наратив про нібито наркозалежність українського президента, аби дискредитувати його в очах світової спільноти та власних громадян. Так, раніше ми спростовували фейк, ніби видання The Washington Post опублікувало статтю про те, що наркозалежність Зеленського «не заважає йому виконувати поставлені перед ним завдання».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний