ФЕЙК: Зеленський узурпував владу та не хоче проводити вибори

ФЕЙК: Зеленський узурпував владу та не хоче проводити вибори

3 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
860

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють тези Олега Соскіна, колишнього радника експрезидента України Леоніда Кучми. Він заявляє про нібито «узурпацію» влади Зеленським, оскільки той продовжує воєнний стан та не хоче проводити вибори.

Згідно з українським законодавством, вибори на території України під час воєнного стану заборонені. 

Відповідно до статті 83 Конституції України, якщо строк повноважень Верховної Ради України (ВРУ) закінчується під час воєнного чи надзвичайного стану, то вона продовжує діяти, допоки не почне функціонувати новообрана Верховна Рада після закінчення воєнного чи надзвичайного стану. Рішення про вибори до ВРУ приймаються у 90-денний строк з дня закінчення воєнного стану, а після цього Рада призначає президентські вибори відповідно до Закону «Про вибори Президента України»

Згідно зі статтею 19 Закону «Про правовий режим воєнного стану», вибори Президента України, органів місцевого самоврядування, зміна Конституції України під час воєнного стану теж заборонені. 

Володимир Зеленський не самостійно продовжує воєнний стан. У Верховну Раду України подається закон, де пропонують затвердити Указ Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні». Якби не повномасштабне російське вторгнення в Україну, потреби впроваджувати воєнний стан та відтерміновувати вибори не було б. 

Ще проведення виборів ускладнюється безпековою ситуацією, оскільки росія продовжує ракетні обстріли, зокрема цивільних об’єктів. Також частина українських територій досі перебуває в окупації, що унеможливлює проведення там виборів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний