ФЕЙК: Зеленський заявив, що готовий виконувати «Мінські домовленості», якщо росія виведе війська з України та не проводитиме референдуми

ФЕЙК: Зеленський заявив, що готовий виконувати «Мінські домовленості», якщо росія виведе війська з України та не проводитиме референдуми

27 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
740

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот новини, яку нібито опублікували на сайті російської служби «Радіо Свобода». У ній йдеться, що Зеленський заявив про готовність виконувати Мінські домовленості та формулу Штайнмаєра, якщо рф виведе війська з України та припинить фарс із референдумами. 

Утім, це фейк. Зеленський не робив таких заяв, а на сайті «Радіо Свобода» немає такої публікації. 

Скриншот допису

Публікації зі схожим заголовком чи змістом за 24 вересня 2022 року на сайті «Радіо Свобода» немає. Пошук цієї цитати у Google також не дав результатів. Скриншот, найвірогідніше, підробили, він містить помилки та одруки («Мінські домовленості» написано з малої літери, у даті вказано «24 сеетября» замість «сентября» тощо). 

Під час повномасштабного вторгнення рф в Україну Зеленський говорив, що Україна не хоче повторювати негативний досвід Мінських домовленостей, які призвели до втрати частини українських територій. 

«У тій точці, де ми перебуваємо, до режиму припинення вогню ми не готові. Ми пояснили, що «Мінська-3, чи «Мінська-5», чи «Мінська-7» не буде. Ми в ці ігри не будемо грати, ми так втратили частину наших територій. І всі це прекрасно розуміють, всі від нас це почули. Тому що це – пастка. Ми розуміємо», – сказав президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками другого саміту Кримської платформи 23 серпня у Києві.

21 вересня Зеленський заявив, що позиція України не змінилися після оголошення псевдореферендумів, і наголосив на важливості підтримки ЗСУ та відновлення територіальної цілісності. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний