ФЕЙК: Жести лідерів світу свідчать, що вони належать до таємного товариства ілюмінатів | VoxUkraine

ФЕЙК: Жести лідерів світу свідчать, що вони належать до таємного товариства ілюмінатів

27 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
2537

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють світлину, на якій кілька відомих особистостей, зокрема канцлерка Німеччини Анґела Меркель, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан, дружина принца Чарльза герцогиня Корнуольська Каміла, мер Москви Сергій Собянін показують жест, мовляв, таємних товариств ілюмінатів. Це нібито підтверджує те, що світом керують члени таємного товариства заради своїх корисливих, негуманних цілей.

Утім, такі заяви безпідставні.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель відома своїм жестом складених долонь у формі ромба на рівні поясу (німецькою Merkel Raute). Коли її запитали, чому саме такий жест і яке його значення, Меркель відповіла, що, коли шукали рішення, що робити з руками під час публічних виступів, цей жест сподобався їй симетричністю.

Колишній агент ФБР Джо Наварро у своїй книжці про мову тіла вважає, що такий жест переконує співрозмовника, що людина впевнена в собі та своїх переконаннях, і часто використовується політиками. Тобто, світові лідери використовують подібні жести і, в цілому, слідкують за своєю мової тіла з міркувань ділового етикету чи щоб виглядати впевненіше і переконливіше.

Утім, прихильники теорії змови про те, що світом керує товариство ілюмінатів вважають цей жест доказом їхньої теорії. Історично ілюмінати існували впродовж XVIII-XIX століть як опозиційна до секулярних еліт група вчених, проте досить швидко вони щезли як цілісний феномен. Немає жодних доказів, що вони продовжували існувати далі чи перетворилися на найвпливовішу групу людей на планеті.

Наприклад, на популярному серед прихильників конспірологічних теорій сайті «Illuminati Rex» є сторінка, що присвячена символам імовірних сучасних «ілюмінатів». «Символ гори або піраміди», згідно з думками конспірологів, є одним із найвідоміших жестів ілюмінатів для порозуміння між собою, що означає правління кількох над багатьма. І автори фейку натякають, що ці світові лідери показують саме цей жест своїми руками.

Теорія змови про те, що світом керують ілюмінати, була вигадана жартома, за свідченнями самих її авторів. У 1960-х роках вони переймалися зростанням загрози обмеження свободи людини з боку соціальних норм чи державних інституцій, тому хотіли збільшити прагнення людей до боротьби і непокори, зокрема, через поширення конспірологічних ідей. Згодом все вийшло з-під контролю і теорія змови про існування товариства ілюмінатів стала популярною.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний