ФЕЙК: Злита розмова Зеленського з дружиною, в якій він критикує західних партнерів

ФЕЙК: Злита розмова Зеленського з дружиною, в якій він критикує західних партнерів

13 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
622

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють аудіо, в якому Володимир Зеленський нібито критикує союзників України у розмові зі своєю дружиною Оленою Зеленською. Він буцімто стверджує, що союзники змушують його боротися з корупцією в країні, утім без корупції адміністрація президента нібито розвалиться, адже кожен в Україні зараз краде. Першоджерелом запису вказують видання The Intel Drop.

Утім, це фейк – під час розмови Володимир Зеленський переходить з української на російську та навпаки, вимовляючи при цьому українські слова на російський манір. Олена Зеленська весь час говорить українською так, ніби не знає цієї мови.

Скриншот публікації

Першоджерелом запису справді є The Intel Drop – видання, в якому публікують антиукраїнські та дезінформаційні статті, а також цитують заяви російського керівництва. На сайті медіа у розділі «про нас» немає інформації, лише вказано, що його заснували в Рейк’явіку, Ісландія.

Окрім цього, впродовж розмови людина, яка прикидається Президентом України, насилу вимовляє українські слова – у виконанні актора вони звучать наступним чином: «закінчів», «пєрєміґ», «батьківщіну», «разуміїш». Акторка, яка грає Олену Зеленську, також не володіє українською та вимовляє слова з акцентом та на російський манір: «в іхніх інтересах, шоб ти пєрєміґ», «нємажліва», «разумію». Утім, насправді й президент, і перша леді України володіють українською мовою. Окрім цього, малоймовірно, що під час приватного спілкування подружжя говорило б різними мовами.

Також Володимир Зеленський нібито стверджує: «Вони [партнери України] на повному серйозні хочуть, аби я здолав корупцію. Яке ж безглуздя. … Фактично, без корупції вся адміністрація просто розвалилася б». Згідно з рейтингом сприйняття корупції від Transparancy International, у 2022 році Україна посіла 116 щабель зі 180 можливих, де перші місця займають країни з найменшим відсотком сприйняття корупції. Водночас у 2021 році Україна посіла 122 місце. Також Єврокомісія у звіті за 2023 рік повідомила, що Україна досягла певного прогресу у боротьбі з корупцією. Зокрема йдеться про створення та консолідацію комплексної антикорупційної інституційної бази та поступове накопичення результатів у розслідуваннях, судових переслідуваннях та винесенні судових рішень у справах про корупцію на високому рівні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний