ФЕЙК: Знайдений шолом льотчика НАТО — доказ участі Альянсу в бойових діях в Україні

ФЕЙК: Знайдений шолом льотчика НАТО — доказ участі Альянсу в бойових діях в Україні

27 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
872

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють повідомлення про нібито знайдений шолом HGU-56/P ABH, який використовують країни НАТО, на місці збитого в Україні Мі-8. Вони стверджують, що за штурвалом гелікоптера був льотчик НАТО або найманець із країни-члена Альянсу. 

Це фейк: військові НАТО не беруть участь у бойових діях в Україні. Фото шолому зробили військові ЗСУ для американської компанії.   

Скриншот публікації

Фото шолому

Зворотний пошук зображень Google Images показав, що фото шолому в інстаграмі оприлюднив американський виробник льотного спорядження Gentex Corp. Компанія повідомляє, що фото шолому надали ЗСУ в знак подяки за те, що ці каски врятували життя їхнім пілотам. Двоє членів екіпажу збитого у березні гелікоптера вижили. 

Військові НАТО не беруть участі у війні на території України. НАТО сприяє наданню союзниками гуманітарної та нелетальної допомоги Україні. Окремі держави-члени Північноатлантичного Альянсу постачають Києву озброєння, боєприпаси й різні види легкої та важкої військової техніки. Крім того, учасники Альянсу допомагають Україні фінансово. 

США передавали Україні захисні шоломи й до 2022 року. Україна прийняла на озброєння ЗСУ шоломи HGU-56/P RWH виробника Gentex Corp ще в 2020 році, а в 2021 році Збройні Сили придбали близько 70 комплектів захисних шоломів. Шоломи HGU-68/P цього ж виробника США передавали Україні ще в 2015 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний