ФЕЙК: ЗСУ розбомбили елеватор на Луганщині, аби позбавити людей зерна

ФЕЙК: ЗСУ розбомбили елеватор на Луганщині, аби позбавити людей зерна

20 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1153

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа 23 червня написали, що в місті Рубіжне Луганської області після обстрілів українською артилерією загорівся елеватор на 30 тисяч тонн зерна. ЗМІ посилаються на місцевих, які начебто сказали, що «снаряди летіли з боку Лисичанська». Йдеться про комплекс компанії «Голден Агро». 24 червня медіа вже писали, що ЗСУ завдали удару зумисне, аби «позбавити людей зерна», бо жодних бойових дій за місто вже не велося. 

Це неправда: елеватор із зерном зруйнували бомбами російські військові ще у квітні. 

Ще 3 травня очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай опублікував супутникові знімки компанії «Planet Lab». На них видно, що 8 квітня елеватор ще був цілий, а на знімку від 22 квітня на місці елеватора — вирва від бомби. Гайдай написав, що російські літаки скинули на елеватор на території «Голден Агро» потужні бомби.

Супутникові знімки, які опублікував очільник Луганської ОВА

Тоді ж, ще 3 травня Сергій Гайдай опублікував відео від «Голден Агро», на якому спершу видно цілий елеватор, а з різницею у кілька днів — уже зруйнований. Він додав, що, крім потужностей комплексу, знищено всю сільгосппродукцію, яка там зберігалася: 17 тисяч тонн пшениці та 8,5 тисяч тонн соняшника. 

Стоп-кадри з відео, опублікованого Сергієм Гайдаєм 3 травня. Перший кадр — комплекс до обстрілу, другий кадр — наслідки руйнування. Різниця зйомки в кілька днів 

Місто Рубіжне фактично повністю зруйнували російські війська. У репортажі ВВС йшлося, що російські війська могли випускати по Рубіжному до 1500 артилерійських снарядів за день. «Картина руйнувань у Рубіжному… демонструє, на що здатна невгамовна російська артилерія. Тепер, якщо дивитися з Лисичанська, жахлива картина заважає насолоджуватися смарагдово-зеленим краєвидом. Невеликого міста немає — його стерли з лиця землі», — написав журналіст BBC Квентін Сомервіль ще 30 травня. 

Maxar Technologies також публікували знімки. На них видно масштаби руйнувань від російських обстрілів з 29 березня по 6 червня.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний