ФЕЙК: ЗСУ зірвали гуманітарний коридор із «Азота» мінометним обстрілом

ФЕЙК: ЗСУ зірвали гуманітарний коридор із «Азота» мінометним обстрілом

24 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
872

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби 15 червня гуманітарний коридор із бомбосховищ підприємства «Азот» у Сєвєродонецьку зірвали ЗСУ. Вони почали мінометний обстріл саме там, де організували гуманітарний коридор — на прохідній підприємства. 

Утім, ніяких офіційних домовленостей про гуманітарний коридор не було. Із російського боку не припиняли ведення вогню. А прохідну російські війська пошкодили обстрілами ще до 15 червня. 

13 червня було зруйновано останній із трьох мостів міста, що вели до Сєвєродонецька. У зв’язку з цим евакуація з міста стала неможливою. Відомо, що мости систематично руйнували війська рф. Посилаючись на відсутність мостів, міноборони рф 13 червня повідомило, що не може виконати прохання України провести гуманітарний коридор із Сєвєродонецька до Лисичанська. Натомість запропонувало свій варіант: евакуювати мирних жителів із «Азота» до міста Сватово у так званій «лнр». Українським військовим, що добровільно здадуться у полон, гарантували збереження життя. Українська сторона відмовилася від проведення гуманітарного коридору на таких умовах. Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук наголошує, що гуманітарні коридори можливі лише за участі ООН та Червоного Хреста. 

15 червня російська сторона не припиняла вогонь, намагаючись штурмувати місто. В умовах постійних обстрілів евакуація цивільного населення була неможливою, повідомляв очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. 

Крім того, від евакуації наразі відмовляються і самі цивільні, що перебувають в укриттях «Азота». Більшість з них не бажають евакуюватися.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний