ФЕЙК: ЗСУ знищили аптеку в Часовому Ярі

ФЕЙК: ЗСУ знищили аптеку в Часовому Ярі

15 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
344

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах поширили фото аптеки з Часового Яру, яку нібито пограбували та підпалили військові ЗСУ. При цьому такі дії називають типовою тактикою української армії.

Проте це — фейк. Будинок на фото постраждав від російського обстрілу.

Скриншот допису

За допомогою зворотного пошуку зображень в Google ми визначили, що вперше фото зруйнованого будинку опублікував Павло Кириленко, начальник Донецької обласної військової адміністрації. Він повідомив, що станом на ранок 26 липня від ворожих обстрілів постраждали цивільні об’єкти, зокрема 2 будинки в Часовоярській громаді. Щоправда, Кириленко не уточнював, в якому населеному пункті знаходиться пошкоджена аптека. За вказаною на фото адресою (вул. Горького, 8) в Часовому Ярі справді розташована аптека №1 «Чергова». 

Саме російські окупанти знищують аптеки та інші фармацевтичні або медичні заклади в Україні. За оцінками Київської школи економіки, опублікованими 2 серпня 2023 року, від початку повномасштабного вторгнення росія завдала прямих збитків українській охороні здоров’я на $2,8 млрд.

Згідно з дослідженням, проведеним компаніями «Дарниця» та Top Lead, за рік повномасштабного вторгнення кількість працюючих аптек зменшилася на 18,5%, а обсяг продажу ліків упав на 6%. Наслідки російської агресії (знищення інфраструктури, окупація, економічне падіння, міграція) — головні причини негативних тенденцій на аптечному ринку.

4 серпня 2023 року уряд ухвалив постанову, яка дозволяє створювати мобільні аптеки в селах, прифронтових територіях та зонах надзвичайної ситуації. Це дозволить розширити доступ до ліків, адже залишається понад 20 тисяч сіл без аптечних пунктів. У мобільних аптеках діятимуть ті ж правила відпуску препаратів, як і у звичайних аптеках.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний