ФЕЙК: ЗСУ знищили російський прикордонний пункт в Ростовській області
Beta

ФЕЙК: ЗСУ знищили російський прикордонний пункт в Ростовській області

24 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
108

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито українські військові знищили прикордонний пункт РФ у Ростовській області поблизу Щербаково.

Скриншот допису

Утім, це — фейк. ЗСУ не обстрілювали прикордонний пункт РФ.

ЗСУ не могли наблизитись до села Щербаково ближче, ніж на 30-50 км, оскільки населені пункти в Україні перед Щербаково — окуповані. Населений пункт Щербаково розташований в понад 40 км від лінії розмежування з тимчасово окупованої території Донецької області. Згідно з Мінськими домовленостями, вся українська артилерія, здатна на такий обстріл, дислокується у місцях відведення, які постійно перевіряє моніторингова місія ОБСЄ.

Крім того, знищена будівля не нагадує прикордонний пункт, адже навколо немає навіть протоптаної стежки. У будівлі відсутні будь-які предмети побуту, в той час, як прикордонний пункт передбачає постійне проживання військовослужбовців.

СБУ перехопило розмови бойовиків та оприлюднило записи. Зокрема, у одній з розмов бойовики зазначали, що влучили «в будку в Росії». Йдеться про так званий обстріл прикордонного пункту РФ у Ростовській області.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний