Фейки щодо системи охорони здоров’я: у Харкові ледь функціонують лікарні. Випуск 113

Фейки щодо системи охорони здоров’я: у Харкові ледь функціонують лікарні. Випуск №113

Photo: unsplash.com / Brandon Holmes
16 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
1101

Прифронтові міста потерпають не лише від постійних російських обстрілів, але й від російських фейків. Частиною пропаганди є поширення чуток щодо поточного стану прифронтових міст, де критичність ситуації надмірно перебільшена. Зокрема це стосується і медичної інфраструктури.

За підтримки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» VoxCheck щотижня аналізує та спростовує наративи щодо системи охорони здоров’я, які поширює російська пропаганда в інформаційному просторі України, Білорусі, росії.

У мережі поширюють чутки, нібито у Харкові майже немає світла, води та опалення. У магазинах можна здійснити оплату лише готівкою. Всюди черги, банки працюють з перебоями. А лікарні «ледь функціонують».

Скриншот допису

Як насправді? 

Харків дійсно регулярно потерпає від російських обстрілів, пошкоджень та руйнувань зазнають зокрема об’єкти енергетичної та медичної інфраструктури. Однак це не означає, що місто знищене чи не функціонує. Так, у місті діють планові погодинні відключення світла для підтримання енергетичної системи Харкова. Відключення не стосуються критичної інфраструктури — ці об’єкти забезпечуються електроенергією в першу чергу. Тож лікарні працюють у штатному режимі. За даними Харківводоканалу, для забезпечення стабільної подачі води проводяться постійні ремонтні роботи та відновлення водоводів. Щодо опалення, то наразі, відповідно до температурних показників, дані послуги відключені по всій території України. 

Інформація про неможливість оплатити послуги карткою теж неправдива. Наприклад, опція оплати карткою досі доступна при замовленні у закладах харчування та супермаркетах онлайн. 

Низка лікарень Харкова справді потребують відновлення, та це не означає, що усі медичні заклади міста «ледь функціонують». За даними Міністерства охорони здоров‘я станом на 2 лютого, від початку повномасштабної війни на Харківщині повністю відновлені 82 об’єкти медзакладів, ще 122 — відновлені частково. У 2024 році заплановано відновлення 3-х медичних закладів Харкова коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. 

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Зараз лікарні Харкова відчинені, працюють та надають необхідну допомогу місцевим жителям. Крім того, функціонують також і приватні клініки. Перелік доступних закладів є і на Google Maps.

Доступні лікарні Харкова станом на 12 квітня. Джерело: Google Maps

Дисклеймер: Цей інформаційний матеріал підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданої від імені народу Сполучених Штатів Америки. Відповідальність за зміст цього інформаційного матеріалу, який необов’язково відображає погляди USAID, Уряду Сполучених Штатів Америки, несе виключно компанія ТОВ «Делойт Консалтинг» в рамках контракту №72012118C00001.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний