ФОТО-ФЕЙК: Фото українських лікарень – вони не готові приймати хворих на COVID-19 | VoxUkraine

ФОТО-ФЕЙК: Фото українських лікарень – вони не готові приймати хворих на COVID-19

30 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
6244

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі наприкінці березня почали поширювати фото нібито українських лікарень. Автори дописів пишуть ідентичний текст, звинувачують у такому стані медичну реформу та стверджують, що ці світлини з незадовільним станом медзакладів поширюють головні лікарі. Утім, усі ці фото не мають жодного відношення до пандемії COVID-19 і в більшості випадків – навіть до України.

Зазвичай автори поширювали 5 фото (натискайте на стрілочки, щоб побачити усі фото):

Перевірити реальність то походження всіх фото можна через пошуковик Google. Для цього треба натиснути правою кнопкою миші на зображення та обрати пункт «Шукати зображення в Google». Або ж можна за тим же алгоритмом скопіювати адресу зображення, відкрити у Google вкладку Зображення-Пошук за зображенням і вставити в пошуковий рядок посилання на картинку. Таким чином можна отримати всі публікації необхідного зображення.

Саме так нам вдалося знайти походження всіх зображень.

Перше фото ще в 2017 році використовували у публікації «Здравоохранение в России умирает» в одному з тамтешніх ЗМІ.

Друге часто зустрічається в російських ЗМІ з початку 2019 року. Наприклад, торік у лютому його використовували у матеріалі «Ужасы российских больниц» – для порівняння зі світлинами лікарень у Європі.

Третє зображення поширювали в 2014 році, стверджуючи, що це лікарня у селі Бояркіно в Московській області.

Четверте фото було у мережі ще з 2016 року – ось воно, наприклад, на сайті English Russia, там зазначають, що знімок зробили у 2015 році.

П’ята світлина з окупованої Росією Горлівки – знімок зробили 29 липня 2014 року в переповненій лікарні міста. Знайти його можна за ключовими словами на сайті Європейської репортерської фотоагенції.


Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний