ФОТО-ФЕЙК: Поліцейський в Польщі підтримує фіктивність пандемії | VoxUkraine
Beta

ФОТО-ФЕЙК: Поліцейський в Польщі підтримує фіктивність пандемії

26 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюється пост зі світлиною польського поліцейського, який тримає аркуш з написом «Пандемія коронавірусу це інструмент злочинців для дресури суспільства».

Змінене фото-фейк, яке поширюють у мережі.

Незалежні фактчекери з польського відділення AFP уже спростовували цей фейк.

Виявляється, що на фото не поліцейська машина, а форма чоловіка має недоліки – і це вказує на те, що вона з магазину костюмів на прокат. Прес-секретар одного з варшавських відділень поліції Роберт Конюший (Robert Koniuszy) у коментарі каже, що пасок затонкий, а нашивки повинні бути ширшими. Більш того, немає наручників, кобури, кийка (тонфи). Роберт Конюший, який декілька разів грав роль поліцейського, також говорить, що у відображенні вікна машини видно машину кейтерингу.

Якщо порівнювати машину на фото зі справжнім поліцейським авто (фото нижче), то помітні відмінності шрифту в написі «POLICJA». Літера «О» на справжній поліцейській машині більш прямокутна.

Фото з сайту польської поліції.

На фото, яке поширюють в мережі, актор у поліцейському костюмі допомагає оператору налаштовувати баланс білого. Для ручного налаштування зазвичай використовують білий пустий аркуш паперу. І саме його тримає актор. 

Фото начебто поліцейського з пустим аркушем – хороша заготовка для фейку будь-якого змісту. Незалежні фактчекери з польського відділення AFP знайшли декілька інших версій, поширених у польськомовному середовищі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний