ФОТО-ФЕЙК: Смертність від грипу є вищою за рівень смертності від COVID-19 | VoxUkraine

ФОТО-ФЕЙК: Смертність від грипу є вищою за рівень смертності від COVID-19

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
16 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
3125

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У мережі поширюється інформація, що смертність від грипу вища за смертність від коронавірусу, що є неправдою.

Показник смертності від COVID-19 є вищим, ніж від грипу. ВООЗ публікувала дані про те, що для COVID-19 цей показник коливається у рамках 3-4%.  Хоча рівень смертності є різним у кожній окремій країні: наприклад, в Україні станом на 15 червня смертність від COVID-19 становила 2,1 особи на 100 тис. населення. Загальна кількість померлих з моменту першого зареєстрованого випадку станом на 16 червня — 912 осіб.

У той час смертність від сезонного грипу в Україні за порівнюваний період з 9.03.2020 по 10.05.2020 склала 0.02 особи на 100 000 населення. Загальна кількість зареєстрованих померлих за згаданий період — 9 осіб. Тобто у понад 100 разів менше, ніж від COVID-19.

Однак точні показники смертності від COVID-19 поки невідомі: їх можна буде встановити після закінчення пандемії. Проблема із вимірюванням смертності полягає у тому, що не всіх хворих можливо ідентифікувати: дехто переносить захворювання безсимптомно, а отже буде поза показниками статистики. Окрім цього, різниця в оцінках смертності може залежати від підходів окремих країн до тестування. Коректно порівнювати показники між країнами при масовому і репрезентативному тестуванні усього населення. 

Про те, що COVID-19 небезпечніший за звичайний грип, ми уже писали в попередніх матеріалах. Показник R0, що вказує, наскільки заразним є вірус, помітно вищий для нового коронавірусу, ніж для грипу: 1,4-2,5 проти 1,3 відповідно. До того ж досі немає вакцини та ефективних засобів для лікування COVID-19, а без них вірус може поширюватися масово та неконтрольовано, перетворюючи навіть незначний відсоток летальності на велику кількість жертв.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний