ФОТОФЕЙК: Благодійна організація «Вільні» шукає співаків для проповіді ЛГБТ-ідеології

ФОТОФЕЙК: Благодійна організація «Вільні» шукає співаків для проповіді ЛГБТ-ідеології

23 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
195

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот вакансії від Благодійної організації «Вільні», яка начебто шукає на роботу артиста хору чи вокаліста. Майбутній працівник буде проповідувати важливість і толерантність ЛГБТ-ідеології для парафіян.

Це — фотофейк. Організація спростувала заяви про пошук вокалістів, а саме зображення підробили. Крім того, організація не працює у релігійному напрямку.

Скриншот публікації

Дизайн вакансії вказує, що оголошення розмістили на сайті з пошуку роботи Work.ua. Однак ми не знайшли жодної такої вакансії на сайті Work.ua. Щобільше, на офіційному сайті фонду вказана адреса — Київська область, с. Ходосівка, вул. Кузьми Скрябіна, 1. Тоді як на скриншоті інша — м. Київ, Лісовий проспект, 32. За цією адресою розташований Храм святих мучеників Адріана і Наталії. Хоча благодійна організація не має нічого спільного із релігійною тематикою.  

Також ми перевірили фото за допомогою інструмента FotoForensics, який використовує метод ELA, що ідентифікує області зображення з різними рівнями стиснення, що може свідчити про редагування. Отже, на фото можна побачити елементи, виділені рожевим кольором в місці логотипа, назви та адреси фонду. Це вказує на те, що текст додали вже на готове зображення.

Ліворуч — фото, яке поширюють користувачі. Праворуч — результат перевірки Fotoforensics

Крім того, на офіційній сторінці Благодійної організації «Вільні» у фейсбуці зазначили, що скриншот фейковий. Організація не шукає вокалістів. У такий спосіб недобросовісні користувачі намагаються дискредитувати організацію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний