ФОТОФЕЙК: Для новин про вакцинацію від COVID-19 наймають акторів | VoxUkraine

ФОТОФЕЙК: Для новин про вакцинацію від COVID-19 наймають акторів

22 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1082

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють дописи про те, що низка ЗМІ (CNN, BBC та інші) найняли одну й ту саму «акторку», аби видати її за жінку, що вперше отримала вакцину від нового коронавірусу, та жінку, що двічі вилікувалася від COVID-19: 

Фото з дописів

 

У дописах йдеться, немов 90-річна Маргарет Кінан із Північної Ірландії, яка першою отримала вакцину компанії Pfizer, це насправді 102-річна Анджеліна Фріман із США, яка вже двічі долала COVID-19. 

Однак це неправда. Автори просто замінили зображення однієї з новин.

Насправді видання Fox 13 проілюструвало публікацію про американку Анджеліну Фріман, яка двічі перехворіла коронавірусною інфекцією, її справжньою світлиною. Це можна побачити, відкривши оригінальну новину:

У схожих дописах користувачі поширюють зображення, на якому порівнюють дві новини з сайту BBC за 8 грудня з новиною з сайту CNN за 22 жовтня

Оскільки зображення новин від 8 грудня начебто такі самі, як новин від 22 жовтня, у соцмережах роблять висновок, що «було використано тих самих акторів», або ж з першого разу вакцина не допомогла.

Однак перейшовши на сайт CNN, бачимо, що насправді новина від 22 жовтня не містить цих світлин. Замість зображення на сторінці вбудовано відеоплеєр із актуальними телесюжетами, які постійно оновлюються:

Насправді першою у світі (після учасників клінічних випробувань) вакцину від COVID-19 Маргарет Кінан отримала 8 грудня, того ж дня препарат також вкололи 81-річному Вільяму Шекспіру.