ФОТОФЕЙК: Дрони над містом Мехіко до Дня Мертвих

ФОТОФЕЙК: Дрони над містом Мехіко до Дня Мертвих

15 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
656

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook поширюють зображення, на якому нібито дрони над містом Мехіко вибудувалися в череп із сомбреро. Користувачі пишуть, що так у Мексиці святкували День Мертвих. Саме на мексиканський День Мертвих — 2 листопада — почали поширювати це зображення.    

Зображення, яке поширюють у Facebook

Однак це фото — відредаговане. Насправді на ньому японське місто Кофу і гора Фуджі (або Фудзі). 

Для початку ми перевіряли, чи справді на фото зображене місто Мехіко. Для цього ми шукали обриси міста без дронів, щоб знайти схожі фото міста. Пошук у TinEye не дав результатів, тому ми використали пошук у Bing. Вдалося знайти аналогічне фото без дронів на Pinterest. З’ясувалося, що на фото не місто Мехіко, а японське місто Кофу та гора Фуджі.  

Фото з Pinterest ми також перевірили за допомогою Google Images. У пошуку ми знайшли схоже фото на ресурсі Flickr, також без дронів. На фото добре видно схожі обриси дороги, гори та аналогічне освітлення міста. На фото у Flickr також вказано, що це гора Фуджі. 

Mt.fuji from Amariyama Twilight

Фото прийшло до нас з англомовного сегменту соцмереж. За кордоном цей фотофейк спростовували незалежні фактчекери зі Snopes. Вони виявили, що це зображення циркулює у Facebook вже принаймні рік.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний