ФОТОФЕЙК: Фото найбільшого коня в історії людства

ФОТОФЕЙК: Фото найбільшого коня в історії людства

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
1918

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображено найбільшого коня в історії. Стверджують, що фото зроблене у 1846 році. 

Насправді фото створили за допомогою програми штучного інтелекту Midjourney. Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери з Facta. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти фото через зворотний пошук зображення у Google Images. Серед результатів пошуку є спростування від незалежних фактчекерів Facta. У перевірці йдеться про те, що фото створене за допомогою штучного інтелекту. 

Уперше фото опублікували 8 квітня 2023 року у фейсбук-спільноті «Midjourney Official», де її учасники діляться власними створеними зображеннями у програмі штучного інтелекту Midjourney. Програма створює зображення за текстовим описом.   

Автор зображення опублікував й інші фото, створені у програмі Midjourney, та додав такий опис: «Ранні спроби вирощувати більших тварин як для їжі, так і для роботи мали неоднозначний успіх. Під час однієї відомої спроби дослідник випадково схрестив свої гени з генами равлика. Усі документи з цих експериментів зникли, за винятком цих фотографій, врятованих дослідником-шахраєм».

Зображення, створені за допомогою програми штучного інтелекту Midjourney

Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, найвищим та найважчим конем вважають Семпсона, який народився у 1846 році у Бедфордширі. У 1850 році він важив 1524 кг та мав зріст 2,19 м. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний