ФОТОФЕЙК: Фото таблиці та мавпи на прізвисько Зеленський у техаському зоопарку

ФОТОФЕЙК: Фото таблиці та мавпи на прізвисько Зеленський у техаському зоопарку

24 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1036

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в одному із техаських приватних зоопарків можна сфотографуватися з макакою на прізвисько Зеленський за 5 доларів. Користувачі публікують фото мавпи та таблиці з інформацією про неї. 

Утім, це фото мавпи взяли з Pinterest та відредагували. 

Скриншот допису

Ми спробували знайти фото через зворотний пошук у Google Images. Серед результатів пошуку — тільки публікації російських ЗМІ та дописи у заблокованих в Україні російських соцмережах «ВКонтакте» та «Одноклассники». Українські чи закордонні медіа про це не повідомляли.  

Серед результатів зворотного пошуку фото мавпи у Google Lens є фото цієї ж мавпи у соцмережі Pinterest із підписом «Одяг для мавпочок». Можна помітити, що фон на обох зображеннях та штани з поясом на мавпі однакові. Світлину відзеркалили у фоторедакторі, змінили колір верхнього одягу мавпи та додали Державний герб України. 

Зліва: фото мавпи у Pinterest; Справа: відредаговане фото

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний