ФОТОФЕЙК: Гора у вигляді ведмедя — фото

ФОТОФЕЙК: Гора у вигляді ведмедя — фото

24 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
201

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото гори нібито у вигляді ведмедя: на ділянці, яка впадає у море, помітний силует голови ведмедя та його лап. 

Утім, фото відредаговане. На оригінальній світлині немає силуету голови та лап ведмедя.

Скриншот допису

Ми вирішили знайти фото через зворотний пошук зображення у TinEye. Серед результатів пошуку є публікації зі схожими фото. Оригінальне фото поширюють щонайменше з 2013 року на російських сайтах, як-от на інтернет-порталі LiveInternet. Фото опублікувала користувачка, яка зазначила Київ своїм місцем проживання. 

На оригінальному зображенні немає силуету голови та лап ведмедя. Натомість на фото зображена гора Аюдаг на Південному березі Криму. Назва гори Аюдаг складається з кримськотатарського, кипчацького слова «aju» — ведмідь,  турецького «datf» — гора та кримськотатарського «dag» — гора. Зовнішньо гора нагадує ведмедя, який ніби припав до моря та п’є воду. 

Ліворуч відредаговане фото; праворуч — оригінальне фото

Раніше ми спростували фотофейк, на якому зображено хмару у вигляді лева. Оригінальну світлину обрізали та додали силует голови лева на найвищій ділянці хмари. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний