ФОТОФЕЙК: Графіті з Володимиром Зеленським у Мадриді

ФОТОФЕЙК: Графіті з Володимиром Зеленським у Мадриді

13 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
802

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото 3D-графіті з Володимиром Зеленським у Мадриді. Зеленський зображений в образі сарани, яка їсть прапор ЄС. У публікаціях посилаються на допис інстаграм-користувача @tipicaloptical, який опублікував фото в сторіз із підписом: «‎Іди додому, сарана. Дякую»‎. Користувач також опублікував фото, яке розділив на 9 частин та опублікував кожну як окремий допис. Графіті нібито намалювали 14 грудня 2022 року. 

Утім, це фото відредагували: на цій вулиці не було графіті з президентом України. Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери з Myth Detector.

Скриншот допису

Точне місце розташування графіті із Зеленським фактчекерам з Myth Detector допомогли визначити незалежні фактчекери з Maldita.es. Вони зазначили, що графіті мало би бути намальоване на площі Пласа-де-лас-Кортес. За допомогою Google Maps Myth Detector визначили місце, на якому мало би бути графіті. На задньому плані фото можна помітити аналогічну будівлю, а на землі — дорожні розділові блоки. 

Зліва: фото графіті, яке опублікував інстаграм-користувач @tipicaloptical; справа: площа Пласа-де-лас-Кортес, квітень 2022 року

На одному з фото також можна помітити керамічний вуличний знак на будівлі справа. 

Зліва: вуличний знак на площі Пласа-де-лас-Кортес, квітень 2022 року; справа: більш детальне зображення цього знаку 

27 грудня 2022 року віцепрезидентка з розвитку бізнесу та стратегії в the Critical Mass Тінатін Джапарідзе відвідала локацію на запит Myth Detector. Вона підтвердила, що на вулиці Пласа-де-лас-Кортес немає графіті з Володимиром Зеленським та поділилася фото цього місця за 27 грудня 2022 року.

Раніше ми вже спростовували фейки, що схожі графіті з Володимиром Зеленським є у Парижі та Варшаві

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний