Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють фото нібито з київського метро із рекламою двотижневих курсів військової підготовки для жінок. Курси начебто організувала компанія «Українська жіноча варта».
Проте це — фотофейк. Пропагандисти самі створили фейкове оголошення. Організація «Українська Жіноча Варта» спростувала свою причетність до створення такого банера.
Скриншот публікації
«Українська Жіноча Варта» — це всеукраїнська парамілітарна жіноча організація, яка готує цивільних жінок на випадок кризових ситуацій, надає юридичну, психологічну допомогу. Така підготовка є добровільною. Під час тренінгів інструктори вчать жінок виживанню у місті під час бойових дій і надзвичайних ситуацій, самооборони, домедичної допомоги тощо.
Однак організація не публікувала оголошення, яке поширюють росіяни. Голова «Української Жіночої Варти» Олена Білецька спростувала інформацію щодо розміщення реклами жіночої підготовки в київському метро та наголосила, що росіяни намагаються дискредитувати організацію ще з 2014 року.
Крім того, росіяни узяли фото жінки із сайту стокових зображень Freepik. На оригінальному знімку на плечі жінки можна побачити прапор Ізраїлю, а не України. З цього ж сайту пропагандисти вирізали фото мавпи за кермом, згенероване штучним інтелектом, та у фоторедакторі створили фейкове оголошення.
Оригінальне фото жінки із сайту стокових зображень Freepik
До того ж публікацію поширюють лише проросійські та російські джерела. Такими фейками вони намагаються викликати упереджене ставлення, буцімто жінки «бездарні» та не вміють воювати. Хоча станом на вересень 2024 року у Збройних силах України налічувалося близько 68 тисяч жінок. З них близько 5 тисяч перебувають безпосередньо в зоні бойових дій.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний