ФОТОФЕЙК: Ікона Феодосія Печерського в Києво-Печерській лаврі замироточила

ФОТОФЕЙК: Ікона Феодосія Печерського в Києво-Печерській лаврі замироточила

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
451

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських медіа та телеграм-каналах поширюють фото, де мироточить ікона Феодосія Печерського у Києво-Печерській лаврі. Про це нібито повідомив представник братії. Також він додав, що мироточити вона почала після того, як в Лавру увірвалися озброєнні люди в масках та зброєю. За його словами, вони виганяли священнослужителів з обителі.

Джерелом фото є лише російські телеграм-канали та медіа, на сайті УПЦ інформація про мироточення відсутня. Також квіти на фото з мироточенням такі самі та в тому самому місці, як на панорамі від 2019 року. 

Фото ікони

Перше згадування новини про мироточення ікони Феодосія Печерського з’явилося на декількох російських інформаційних ресурсах 9 квітня. До цієї дати згадування про дану подію відсутні. Джерелами новини є лише російські медіа та телеграм-канали. 

Жодної згадки про мироточення ікони Феодосія Печерського в Києво-Печерській лаврі на офіційному сайті УПЦ немає, хоча про такі події вони вже писали раніше.   

Для того, щоб створити фото з мироточенням, використали панораму ікони від 2019 року. Вказує на це характерне розміщення квітів перед іконою Феодосія Печерського. За період з 2019 по 2023 роки квіти не могли залишатися в одному й тому самому місці. Також ресурси, які поширюють фото мироточення ікони, використовують одне й те саме фото з однаковим ракурсом.

Зліва — фото ікони, яка нібито мироточить у 2023 році. Справа — скриншот з панорами 2019 року

Напередодні 9 квітня (саме тоді була перша згадка фейку) ми не знайшли жодної новини щодо озброєних людей в масках на території Лаври. Ймовірно, дата цієї фейкової новини  пов’язана зі службою митрополита ПЦУ Епіфанія на Вербну неділю в Києво-Печерській Лаврі та має на меті дискредитувати Православну церкву України.