ФОТОФЕЙК: Колін Павелл показує презерватив під час засідання
Beta

ФОТОФЕЙК: Колін Павелл показує презерватив під час засідання

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
537

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому колишній державний секретар США Колін Павелл нібито тримає у руках рожевий презерватив. Зображення поширюють із підписом: «Росіяни сказали, що їхня відповідь на наші санкції нам у рот не поміститься! І надіслали ось це… Що вони мали на увазі?».  

Однак це фото відредагували. На оригінальній світлині Колін Павелл тримає у руках пробірку із білим порошком всередині. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти зображення через зворотний пошук у Google Images. Серед результатів пошуку є низка посилань на оригінальне фото. 

Результати пошуку зображення в Google Images

Справжнє фото зробили під час засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку 5 лютого 2003 року. Пауелл, який тоді був держсекретарем, виступив із промовою, під час якої він доводив необхідність вторгнення в Ірак, грунтуючись на тому, що Саддам Хусейн володів ядерною, біологічною та хімічною зброєю. Пауелл зазначив, що цю зброю треба вилучити силою. 

На оригінальному фото Колін Пауелл тримає ампулу з білим порошком, яка, за його словами, може містити сибірську виразку. Пауелл зазначив, що у США не було іншого виходу, крім як розпочати війну. 

Оригінал фото

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний