ФОТОФЕЙК: «Корисні копалини вбивають наших дітей» — обкладинка української газети

ФОТОФЕЙК: «Корисні копалини вбивають наших дітей» — обкладинка української газети

5 Травня 2025
FacebookTwitterTelegram
45

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито українська газета «Сімейні життєві історії» на першій шпальті опублікувала матеріал під назвою «Корисні копалини вбивають наших дітей».  

Однак це фотофейк. Газета не видавала номер з такою обкладинкою. Окрім фото з допису, жодних доказів існування цього випуску немає — про нього повідомляли лише російські телеграм-канали.  

Скриншот допису  

Передовсім варто зазначити, що газета «Сімейні життєві історії» дійсно видається в Україні — нові випуски виходять щомісяця. Однак у мережі немає жодних згадок ані про подібний матеріал, ані про випуск із такою обкладинкою. Якби подібний текст справді вийшов — найімовірніше він би не залишився без уваги медіа й авдиторії газети.  

Усі згадки, що стосуються цього матеріалу, походять саме з російських ресурсів (переважно телеграм-каналів). До того ж окрім зображень з допису, нам не вдалося знайти жодної іншої фотографії статті або обкладинки. Навряд чи в інтернеті не було б інакших доказів існування такого випуску, якби він був справжнім.  

На сайті видання є один текст, що стосується теми копалин, однак там не йдеться про їхню шкоду для дітей. У мережі нам вдалося знайти лише дві обкладинки за 2025 рік — випуск 1 (97) та випуск 3 (99). Тому ми звернулися до редакції «Сімейної газети» із проханням прокоментувати автентичність зображень. Нам відповіли, що газета не має такого випуску. 

Коментар редакції «Сімейної газети»

 

Обкладинки видання «Сімейні життєві історії» за 2025 рік, випуск №3 (99) і випуск №1 (97)

Також помітно, що оформлення фейкової обкладинки дещо відрізняється від справжнього, наприклад, кольори шрифтів мають різні відтінки, а штрихкоди — різний розмір. Окрім цього, на обкладинках видання з 2022 року є патріотичний елемент з прапором і гербом, тоді як на фейковій цього немає. 

Зліва — фейкова обкладинка. Справа — оригінальна обкладинка видання за 2022 рік

Раніше ми спростували фейк, нібито Україна вже віддала корисні копалини Великій Британії.  

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний