ФОТОФЕЙК: Лист посла України в Латвії про депортацію українців призовного віку

ФОТОФЕЙК: Лист посла України в Латвії про депортацію українців призовного віку

30 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
424

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито скриншот листа від посла України в Латвії меру міста Лієпая з проханням надати інформацію про українців призовного віку, щоб депортувати їх в Україну.

Однак це — фейк. Фото відредагували, Посольство України в Латвії не надсилало такий лист.

Фото, яке поширюють у мережі

У фейкових дописах публікують скриншот публікації з листом на сторінці мера міста Лієпая Гунараса Ансінша. Ми знайшли його сторінку в фейсбуці, але в його публікаціях немає згаданого листа. Мер міста вже опублікував спростування: заявив, що це — дезінформаційна кампанія.

Крім того, у листі вказана електронна адреса посольства: [email protected]. Однак справжня електронна пошта консульського відділу Посольства України в Латвії —  [email protected]

Повна назва посади Олександра Міщенка не посол України в Латвії (Ambassador of Ukraine to the Republic of Latvia), а Надзвичайний та Повноважний посол України в Латвії (Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to the Republic of Latvia).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний