ФОТОФЕЙК: Магазин медичних товарів продає інвалідні візки для уникнення призову

ФОТОФЕЙК: Магазин медичних товарів продає інвалідні візки для уникнення призову

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
466

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

Проросійські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито український магазин медтехніки та товарів для здоров’я запустив рекламну акцію під гаслом: «Лайфхак! Якщо ви катаєтесь на інвалідному візку, ніхто не вручить вам повістку!»

Утім, такого рекламного оголошення не існує.

Скриншот «реклами»

Компанія Med-Magazin.ua на своїй фейсбук сторінці повідомила, що не робила таке оголошення. У бібліотеці реклами Meta магазину немає такої реклами про повістки. У лютому компанія справді запустила рекламу своєї продукції у фейсбуці, однак вона має зовсім інший зміст та вигляд.

Приклад рекламного оголошення від Med-Magazin.ua. Джерело: Бібліотека реклами Meta

Згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу у ЗСУ, медичні показання для призначення призовників до ЗСУ розробляються Центрально військово-лікарською комісією разом із головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України та Міністерства охорони здоров’я України. 

Поява до військкомату на інвалідному візку не є підставою для непроходження медкомісії та невзяття на військовий облік. По-перше, до початку прийому призовників військові комісаріати отримують дані від медзакладів щодо загального стану їхнього здоров’я, скільки серед них осіб із інвалідністю, розумово відсталих та тих, що перехворіли на інфекційні хвороби протягом останніх 6 місяців. По-друге, кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за наявності медичних показань і лікарями інших спеціальностей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний